Komisja w składzie : Agnieszka Organista- koordynator projektu, Renata Jakubczyk- nauczyciel języka angielskiego, Michał Trusz- nauczyciel grafiki , przyznała następujące miejsca:
Pierwsze miejsce ex aequo otrzymują Jan Urbaniak i Patryk Lubowski. Praca Jana Urbaniaka charakteryzuje się niezwykłą lekkością w podejściu do projektowania znaków graficznych. Delikatna forma sygnetu jest zrównoważona precyzyjnie dobraną typografią, a całość tworzy komplementarną formę, łatwo zapadającą w pamięć. Praca Patryka Lubowskiego jest mocnym projektem. Zdecydowane linie z jakich jest zbudowany sygnet tworzą charakterystyczną formę graficzną, która dopełniona typografią (przewidzianą w księdze znaku w paru wariacjach) tworzy zdecydowany logotyp o ponadczasowej formie.
Drugie miejsce otrzymuje Bartosz Bugaryn. Praca Bartosza Bugaryna to niezwykła synteza liternictwa z symbolem ptaka. Logotyp przywołuje w pierwszych skojarzeniach wolność, nieograniczoną czasem i przestrzenią, która nawet jeżeli czasem jest ograniczona to zawsze powstaje jak feniks z popiołów.
Trzecie miejsce ex aequo otrzymują Weronika Marczak i Patryk Wawrzyniak. Praca Weroniki Marczak to prosta synteza dobrze znanych nam symboli, które w prosty sposób opisują hasło jakie miało być zobrazowane projektem logotypu. Prawa człowieka są najważniejsze, jednak zawsze trzeba ich strzec. Sygnet dopełniony typografią tworzą poprawnie zaprojektowany logotyp, charakteryzujący się klasyczną budową i kolorystyką. Praca Patryka Wawrzyniaka jest syntezą znaku człowieka i radości jaką daje wolność, którą gwarantują nam prawa człowieka. Pogodny charakter sygnetu, nadaje energii całemu logotypowi, a lekkość i ulotność formy graficznej sugerują, że o prawach człowieka zawsze trzeba pamiętać, bo niestety potrafią być ulotne.
Serdecznie dziękujemy za udział, wysoki poziom prac oraz zaangażowanie. Termin i miejsce wręczenia nagród zostaną podane wkrótce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie międzynarodowym.
Renata Jakubczyk