Prawa człowieka, Problem uchodźców w Europie to bardzo trudne, zarazem niezmiernie ważne i aktualne tematy. To właśnie te kwestie podejmowała młodzież naszej szkoły podczas międzynarodowej debaty w Eskişehir w Turcji. W projekt Erasmus+ Human Rights (numer: 2020-1-UK01-KA229-079689) zaangażowane są szkoły średnie z Polski, Grecji, Turcji oraz Wielkiej Brytanii.

W dniach od 28 listopada do 4 grudnia 2021 roku siedmioosobowa delegacja naszej szkoły pod opieką pań Agnieszki Organisty oraz Renaty Jakubczyk brała udział w międzynarodowych panelach dyskusyjnych i warsztatach mających na celu analizę przestrzegania praw człowieka oraz wypracowanie sposobów rozwiązania problemów uchodźców w Europie. Uczestnicy projektu zwiedzili budynek sądu i parlamentu Turcji, gdzie poruszano wyżej wspomniane kwestie.

Pobyt w Turcji dostarczył także wielu cudownych wrażeń podczas zwiedzania Eskişehir, Ankary i Istambułu oraz poznawania tureckiej kultury i zwyczajów dnia codziennego.

Kolejne spotkanie w ramach europejskiego projektu Erasmus+ Human Rights już w maju w Polsce.
Nasz Zespół Szkół Technicznych uwielbia takie wyzwania.