O Flipped Classroom

W czasie pandemii zdaliśmy sobie sprawę, że umiejętności i gotowość do korzystania z technologii cyfrowych są koniecznością i podstawą skutecznego nauczania/uczenia się, niezależnie od warunków. Nauczyciele XXI wieku powinni nadążać za duchem czasu i przekształcać swoje kluczowe kompetencje, aby sprostać potrzebom swoich uczniów. Umiejętności cyfrowe są również celem europejskiej strategii na lata 2021-2027. Zdaliśmy sobie sprawę, że wszyscy muszą poprawić i zmienić praktyki związane z nauczaniem/uczeniem się,wdrażaniem kompetencji w zakresie umiejętności i gotowości cyfrowej, innowacyjnego podejścia jako model odwróconej klasy i technologii Web2.0. W konsekwencji tym projektem chcemy zmienić nasze programy nauczania, zyskać wsparcie poprzez współpracę na poziomie UE i poszerzyć kluczowe kompetencje za pomocą technologii, modelu odwróconej klasy i technologii Web2.0. Grupą docelową projektu są pedagodzy (nauczyciele szkół średnich, uczniowie, pracownicy uczelni, trenerzy). Na poziomie międzynarodowym, uczestnicy będą mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą. To wzbogaci wiedzę i umiejętności każdego z partnerów, otworzą się również nowe horyzonty dla aspektów ich systemów edukacji. Studenci będą silnie zmotywowani do nauki i kształtowania swoich przyszłych zawodów. Grupa docelowa będzie oparta na tolerancji dla różnych kultur i języków. Między partnerami nastąpi integracja międzykulturowa.

Szkoły biorące udział w projekcje

Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

ul. Poznańska 43 63-400 Ostrów Wielkopolski

Agnieszka Organista

PANEPISTIMIO PATRON

Patras - Grecja

Maria Sermentzeli

Grecja

Özel Anamur Uğur Anadolu Lisesi

Mersin - Turcja

Nihat Sarac

Turcja

Ozel Muratpasa Adalya Anadolu Lisesi

Antalya - Turcja

Kenan Celik

Turcja

Rigas 80 vidusskola

Ryga - Łotwa

Irina Jadzeviča

Łotwa

Nazwa Szkoły

Euro-Med Youth Federation (EMYF) e. V.

Berlin - Niemcy

Mostafa Abbas